On je naveo da je na tom slučaju izgubljeno 10 mjeseci, kao i da se mnogo više moglo uraditi da je istraga vođena bez pritisaka i bez morbidnih dešavanja, što na kraju nije dovelo do utvrđivanja istine.
Lukač naglašava da je to da li će slučaj “Dragičević” biti rasvijetljen pitanje za Tužilaštvo, kome MUP Republike Srpske stoji na raspolaganju.
– Do sada smo uradili sve što je traženo i preduzećemo sve mjere da to bude rasvijetljeno, čak i ako bude promijenjena nadležnost i neko drugi preuzme slučaj – rekao je Lukač za “Večernje novosti”.
On je dodao da je stvar tužilaštava i njihovih nadležnosti da li će slučaj preuzeti Tužilaštvo BiH. “Pozdravljam svako rješenje s ciljem pronalaženja pravog i adekvatnog načina da se taj slučaj u potpunosti riješi”, rekao je Lukač.
Na pitanje zašto su građani koji traže pravdu rastjerivani iz crkvene porte ili sa trga i da li se time krši pravo na protest garantovano Ustavom Republike Srpske, Lukač je odgovorio da policija svoja ovlaštenja koristi u skladu sa zakonom i Ustavom i mora da reaguje ako se ugrožavaju drugi građani, blokira saobraćaj, sprečava održavanje koncerata i tome slično.
– Niko nije zabranio okupljanje u crkvenoj porti, a reagovalo se kada su tu uzvikivane određene prijetnje i parole – objasnio je Lukač.